W czasie kiedy korzystamy z Facebooka wiele może się u nas zmienić, co zresztą chętnie dokumentujemy na tablicy, obwieszczając znajomym (i nie tylko) o ważnych wydarzeniach z życia. Jednym z takich wydarzeń, które zazwyczaj króluje w ilości polubień i komentarzy jest zmiana stanu cywilnego, co za tym idzie zmiana nazwiska. Jak się okazuje, większość świeżo upieczonych pań zmienia nazwisko na fb w ciągu 24h od powiedzenia sakramentalnego „TAK”. Zmienić imię i nazwisko na fb można korzystając z komputera, ale również z urządzeń mobilnych. To banalnie proste i zajmie Ci kilka chwil.

 

Kiedy zmienić nazwisko na facebooku?

 

Zasada jest podobna do konieczności zmiany nazwy na fb i oczywiście równie prosta. Sprawdź, kiedy użytkownicy decycują się zmienić lub poprawić nazwisko na Facebooku

- imię i nazwisko w dziwnym skrócie lub kombinacji liter - zakładałeś profil, gdy byłeś jeszcze bardzo młody lub (o zgrozo) założyli go za Ciebie Twoi rodzice? Wpisałeś swoje imię i nazwisko na facebooku w tylko dla Ciebie zrozumiały sposób, a teraz wydoroślałeś i chcesz mieć poważniejszy profil – czas na zmianę!

- uzupełniałeś profil pod wpływem chwili, na szybko i zrobiłeś literówkę – czas poprawić nazwisko na fb

- gratulujemy! zmieniłaś stan cywilny – po porządnym odpoczynku czas zmienić nazwisko na Facebooku. Gwarantujemy Ci ogromne zainteresowanie ze strony Twoich znajomych

- wchodzisz na rynek pracy – to czas na edycję profilu Facebook. Zacznij od wypełnienia prawidłowego imienia i nazwiska. Twój profil będzie widoczny w sieci, a wiadomo…liczy się pierwsze wrażenie - nie tylko to face to face. Postaw na profesjonalizm.

Jak zmienić nazwisko na facebooku?

 1. Kliknij w „Więcej” w prawym górnym rogu strony Facebooka i kliknij Ustawienia.
 2. Kliknij opcję Imię i nazwisko.
 3. Wprowadź imię i nazwisko, kliknij opcję Podgląd zmiany dla upewnienia się o jego poprawności.
 4. Podaj hasło, którym się logujesz na profil i kliknij opcję Zapisz zmiany.

Prawda, że proste?! Jeżeli z jakiś powodów nie uda Ci się zmienić danych, konieczny będzie kontakt z administratorem Facebook. Pamiętaj, że imię i nazwisko możesz zmieniać tylko raz na 60 dni!

Jakie są dozwolone nazwiska na fb?

Facebook to tak duża społeczność, że naturalnym było wprowadzenie pewnych zasad co do nazewnictwa swojego profilu. Główną zasadą jest to, że posługujemy się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Dzięki temu wiesz z kim się kontaktujesz. Prawdziwość danych pomaga Cię chronić przed oszustami i fikcyjnymi kontami. Pomyślisz: a skąd Facebook wie, czy nazywam się Kowalski czy Nowak? Teoretycznie nie jest w stanie tego sprawdzić, jednak przy większym problemie związanym z funkcjonowaniem profilu, administrator Facebooka może w każdej chwili poprosić Cię o skan dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Na tej podstawie sprawdzi prawdziwość danych. Nie ma więc uzasadnienia co do zakładania fikcyjnego konta, chyba że masz nieczyste intencje.

Sprawdź co trzeba wiedzieć, gdy chcesz zmienić imię i nazwisko na fb

Twoje imię i nazwisko nie może składać się z:

 • symboli, znaków interpunkcyjnych, cyfr, nietypowego układu wielkich liter, powtórzonych liter.
 • mieszanki znaków pochodzących z różnych języków
 • tytułów zawodowych, religijnych, osiedlowych
 • słów lub zwrotów zamiast imienia.
 • obraźliwych lub negatywnie nacechowanych treści jakiegokolwiek typu

Jak dodać tytuł, jak dodać pseudonim na fb?

Chcesz dać upust swojej kreatywności lub znajomi kojarzą Cię po pseudonimie? Skorzystaj ze specjalnego miejsca, gdzie możesz wpisać nik, pseudonim, nazwisko panieńskie lub poprzednie oraz nadany tytuł.

 1. Na profilu kliknij opcję Informacje.
 2. Kliknij Szczegółowe informacje o Tobie. Kliknij opcję Dodaj pseudonim, datę urodzenia... w obszarze Inte imiona i nazwiska
 3. Kliknij Zapisz zmiany