Kto ma konto na facebooku, ten wie że zdarzają się sytuację, kiedy kontakt z facebookiem jest niezbędny. Jesteśmy przyzwyczajeni do możliwości rozmowy z konkretną osobą, która po wysłuchaniu naszego problemu rozpocznie działania naprawcze. W przypadku obsługi na Facebooku stajemy przed głuchą ścianą i jesteśmy zdani na siebie. To nie oznacza, że kontakt z administratorem facebooka jest niemożliwy.


PAMIĘTAJ, ŻE NIE JESTEŚMY ADMINISTRATORAMI FACEBOOKA, A TYLKO PISZEMY O TYM JAK MOŻNA UZYSKAĆ POMOC.

 

 Facebook-kontakt-telefon

Wydaje Ci się, że mając konto na największej platformie social media, jak na przykład problem z płatnościami za reklamę lub problem z logowaniem na fb, możesz skontaktować się z facebook pomoc i wyjaśnić sprawę przy jednym połączeniu? Należysz do bardzo licznej grupy :D Od razu na wstępnie wyprowadzimy Cię z błędu... nie dodzwonisz się do żadnego pracownika Facebooka, pomimo że jest ich już 33 000! To jednak i tak mała liczna w porównaniu z ilością użytkowników, a jest ich 1,3 miliarda + TY! To nie jest tylko polski problem, brak kontaktu z fb obowiązuje na całek kuli ziemskiej :)

Czemu szukamy kontaktu z administratorem facebook?

Z punktu widzenia użytkownika, problemów i pytań mamy miliony. Nic dziwnego, w końcu Facebook to największy portal zrzeszający ludzi z całego świata i przekazujący ogromne ilości treści. Najczęściej potrzebujecie takich informacji: jak zmienić nazwisko na facebooku lub jak zmienić nazwę fanpage, jak zmienić ustawienia prywatności facebooka i widoczności na facebooku, jak stworzyć wiadomości powitalne, jak dołączyć do grupy na facebooku. Pytania dotyczą również podstawowych zagadnień - jak udostępnić post, czy można edytować profil fb. Mając konto firmowe najczęściej pytacie o błędnie naliczone faktury lub błędy na dokumentach. Pamiętaj, że jeżeli zarządzasz stroną (firmową) i nie masz możliwości zmian i edycji profilu, lub nie widzisz niektórych rozwiązań, być może nie masz roli administratora strony. Gdzie szukać takiej informacji? Przeczytaj jak nadaje się role na stronie.

Jak skontaktować się z administratorem na facebooku - 3 drogi "dojścia"

1. Pytajnik na górnym pasku powiadomień

Ta mała ikonka przy "dzwonku" powiadomień może uratować Wam profil :) Jest to bardzo szybki skrót najczęstszych pytań jakie zadajecie. Jednak całość odbywa się bez udziału "żywego" administratora. To nic innego jak Centrum Pomocy Facebook, tylko w okrojonej wersji. Na dole macie możliwość kliknąć w "zgłoś problem". Tu jednak również odbijacie się od automatu, gdyż do dyspozycji macie 3 warianty problemu: Problem z płatnością, Coś nie działa, Zawartość naruszająca zasady - każdy z tych paneli możecie rozwinąć i odszukać zagadnienia, które Was dotyczy. To zgłoszenie dotrze do administratora facebooka, który sprawdzi problem.

2. Centrum Pomocy Facebook

W pierwszej kolejności po założeniu konta zawsze warto zapoznać się z Centrum Pomocy na facebooku https://www.facebook.com/help/. Jest to skarbnica wiedzy podstawowej i zaawansowanej, poruszająca tematy: Korzystanie z serwisu Fb, Zarządzanie kontem Facebook, Prywatności i bezpieczeństwo, Ogólne zasady Facebooka. Dzięki lekturze ominie Was wiele niewiadomych, które pojawią się podczas serfowania po profilu Facebook. Choć na początku panel wydaje się być mało czytelny i skąpy w treści, to przy bliższym poznaniu jest bardzo intuicyjny i zawiera konkretne rozwiązania oraz ważne zagadnienia z regulaminu i usług. Możesz znaleźć tam wiele przydatnych informacji.

3. Centrum pomocy reklam Facebook - Facebook Busines

Jeżeli prowadzisz firmę i wiesz jak rozreklamować fanpage, to z pewnością posiadasz Facebook Busines. To już encyklopedia dotycząca wszystkiego co związane z reklamami, pomocą związaną z płatnościami. I nie ma się co oszukiwać, w tym rozwiązaniu masz największe szanse na kontakt z konkretną osobą. To oczywiście ze względu na biznesowe powiązanie Facebook - klient.

Jaki jest czas administratora facebooka na odpowiedź

Też się zastanawiamy :) Niestety nie obowiązuje tu prawo do 14 dniowego rozpatrzenia reklamacji. Często zwrotne informacje przychodzą, gdy już zapomnieliśmy o problemie z Facebook lub odpowiedź nie przychodzi wcale. Inaczej ma się kontakt z administratorem facebooka, gdy posiadamy konto Busines i płacimy za publikowanie reklam.

Dostępne narzędzia są zazwyczaj wystarczające do rozwiązania problemu dotyczącego konta prywatnego. Przy odrobinie poświęconego czasu znajdziecie odpowiedz dotyczącą zmian, prywatności czy podstawowych możliwości jakie oferuje Facebook, bez konieczności kontaktu z adminem portalu.

Pomimo, że kontakt facebook może się większości wydawać ogromnym murem nie do pokonania, zawsze możesz skorzystać z usług agencji marketingowych, które pomogą przy prowadzenia profilu na facebooku, i w trudnych momentach to one dwoją się i troją, aby wyjaśnić sytuację.