Prawidłowa nazwa profilu na Facebooku to podstawa rozpoznawalności strony i element marketingu. Każdy pragnie tego, by fanpage był przyciągający i rzucający się w oczy, jednak należy pamiętać przede wszystkim o powiązaniu obowiązującej nazwy firmy (sklep stacjonarny, internetowy), z tym co zamieścimy w nazwie profilu. W końcu po to tworzymy profile w mediach społecznościowych. Niestety, czasem pomysł na lepszą nazwę przychodzi nam do głowy nieco później.

 

 

Zmiana nazwy strony na fb - co trzeba wiedzieć?

 

W pewnych okolicznościach możemy stanąć przed decyzją dotyczącą zmiany nazwy naszego fanpage na Facebooku. Nową nazwę damy w momencie rozszerzenia naszej działalności, rebrandingu, chęci dopisania do nazwy ważnego słowa kluczowego, albo zmiany kosmetycznej (błąd literowy). Poprawki te są tak naturalne jak zmiana nazwiska, gdzie zmieniamy je całkowicie, uzupełniamy lub poprawiamy literówki. Jak zmienić nazwisko na facebooku? To jeszcze prostsze!

Facebook oczywiście pozwala nam na zmianę nazwy fanpage. Musimy jednak pamiętać, że gdy zmieniamy nazwę na FB, to Facebook starannie sprawdzi nową nazwę i da nam informacje zwrotną czy jest zgodna z jego zasadami. Piszemy o tym poniżej. Uwaga! Ten przewodnik może „nie działać” w przypadku, gdy fanpage ma ponad 200 polubień! Wtedy procedura zamiany nazwy może być inna i polegać na wypełnieniu formularza. Być może czeka Cię kontakt z administratorem facebooka.

Jak zmienić nazwę fanpage?

Przejdźmy do rzeczy. Na sam początek musimy powiedzieć, że zmienić nazwę fanpage nie jest niczym skomplikowanym. Jednak by to zrobić, sprawdź czy jesteś administratorem fanpage’a, czyli musisz potwierdzić role na stronie facebooka.

Gdy mamy już przekonanie, że to nam przypada zaszczytna rola Admina, możemy przejść do dalszego – głównego etapu poradnika jak zmienic nazwe na fb.

Szybko wchodzimy w skrót ustawień. Łatwo znajdziemy go na stronie głównej fanpage:

 

jak zmienić nazwę na fb

 

Kliknij przycisk „więcej opcji” (na boku strony), który sprawi że otrzymasz dostęp do wielu funkcji. Następnie kliknij na „Edytuj informacje o stronie". Po wykonaniu powyższych czynności, powinniśmy otrzymać poniższe okno, w których znajdziesz informacje jak zmienić nazwę fanpage:

 

opcja zmiany nazwy fanpage

 

Musisz pamiętać, że nowa nazwa powinna spełniać szereg wymagań technicznych i „zgodnych z zasadami dotyczącymi nazewnictwa stron”. Z zasad technicznych należy przestrzegać jednej - nowa nazwa powinna mieć góra 75 znaków. Strona facebook, która ma ich więcej po prostu „nie przejdzie”.

 

dopuszczalne naz

 

Gdy nasza nazwa będzie za długa, Facebook od razu da nam taką informacje. Gdy już wpiszesz nową nazwę kliknij "zapisz" i odśwież stronę facebooka.

Jeżeli chodzi o zasady dotyczące zmiany nazwy fanpage, to w tym wypadku facebook przekazuje nam kilka ważnych zaleceń, które należy mieć w pamięci. Najistotniejsze jest, by nowa nazwa odwzorowywała treści znajdujące się na fanpage. Facebook sprawdza, czy czasem zmiana nie jest zbyt „radykalna”, co mogłoby oznaczać, że fanpage został sprzedany.

 

dozwolone i niedozwolone nazwy na facebook

Wskazówki jak zmienić nazwę na facebooku.

Co można, a czego nie można umieszczać w nazwie?

 Oprócz krótkich wskazówek, „nie przejdą” nazwy, które:

  • Mają niewłaściwie użyte litery. W nazwach stron powinno stosować się wielkie litery tylko i wyłącznie zgodnie z zasadami gramatyki. Teoretycznie więc, nazwa nie może zawierać samych wielkich liter, z wyjątkiem nazw, które są akronimem.
  • Zmianę nazwy nie łączymy z symbolami specjalnymi (np. ®) lub zbędnymi znakami przestankowych.
  • Słowo „Facebook” nie powinno paść w żadnej wersji.

Zmieniając nazwę na FP to pamiętaj również o tym, że:

  • Nazwa strony nie może być ogólnym sformułowaniem (np. kot). Będziesz poproszony o jej zmianę.
  • Nazwą nie może być także ogólna nazwa geograficzna (np. Warszawa). Można utworzyć nazwę strony organizacji reprezentującej region geograficzny. Facebook, w tym miejscu podaje przykłady: „Nowy Jork – Kancelaria burmistrza” i „Elżbieta II Królowa Wielkiej Brytanii”.

 

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik, zawierający w sobie zmianę nazwy strony jest dla Ciebie jasny.

A! Prawie zapomnieliśmy o najważniejszym! Otóż musisz pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Jak zmienisz nazwę strony na profilu, to następną transformację możesz przeprowadzić dopiero za około tydzień! Uważaj więc na literówki i błędy ortograficzne. Ponadto, jeżeli Twoja strona jest niepubliczna (ukryta), to po zmianie nazwy stanie się ona publiczna z automatu i w tym wypadku także musimy czekać tydzień aby z powrotem zmienić jej widoczność.

>Pamiętaj też, że gdy nie możesz zmienić nazwy strony na profilu (przykładowo nie masz takiej opcji), to prawdopodobnie nie jesteś administratorem fanpage (pisaliśmy o tym na górze strony) lub na Twoją stronę zostały nałożone inne ograniczenia. Opcja może nie być także dostępna w niektórych lokalizacjach (w Polsce jednak nie ma z tym problemu).

Prócz tego, warto wiedzieć, że zmiana nazwy strony nie wpłynie na nazwę użytkownika (alias).

Teraz to już na sto procent wiesz, jak zmienić nazwę fanpage :). Jeżeli jednak masz poważniejsze problemy, bądź potrzebujesz kogoś, kto profesjonalnie poprowadzi Twój fanpage - zapraszamy do kontaktu.