Prowadzisz firmę i zastanawiasz się co zrobić, żeby ją wypromować? Zdajesz sobie na pewno sprawę z tego, że social media w dzisiejszych czasach są nieodzownym elementem budowania marki, właściwie w każdej branży. Konkurencja nie śpi, więc warto ten temat zgłębić. Jeśli sam nie wiesz jak się za to zabrać, to prowadzenie strony firmowej na FB najlepiej jest zlecić specjaliście. Oczywiście, trzeba dobrze wybrać. Podpowiemy Ci na co zwrócić szczególną uwagę przy zlecaniu obsługi profilu Fanpage.

 

 

Jak znaleźć agencję reklamową?

Zawsze warto zajrzeć na ogłoszenia, warto również skorzystać z wyszukiwania w internecie. Zazwyczaj zapytanie zlecenia prowadzenia fanpage wysyłamy do kilku agencji, chcąc się zorientować w ofercie cenowej i skali działań. Pod uwagę bierzemy najszybciej wysłane odpowiedzi ale również portfolio i cennik usług agencji.

Zlecę prowadzenie konta na facebooku - oczekiwania

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniej agencji czy osoby do prowadzenia profilu, zastanów się jakie są Twoje wymagania, jeśli chodzi o prowadzenie fanpage na Facebooku. Określ jakie masz cele, nakreśl charakter profilu, do jakiej grupy docelowej chcesz dotrzeć. Pomyśl, jaką grafikę i treści chcesz zamieszczać. Zastanów się, jak często chciałbyś publikować wpisy i jaką kwotę chcesz przeznaczyć na promowanie postów i czy w ogóle. Odpowiedź na wszystkie te pytania pozwoli Ci znaleźć najlepszą dla siebie agencję social media bądź osobę, która w satysfakcjonujący Cię sposób, poprowadzi Twoją firmę w social mediach. Oczywiście wszystkie te zagadnienia będą należały do osób zajmujących się profilem, jednak dobrze wiedzieć co w trawie piszczy i nie pozostawiać w obcych (choć doświadczonych) rękach całego profilu social media.

Znalazłeś odpowiednią agencję/osobę. Co dalej?

Znalezienie dobrej agencji social media czy osoby, która otrzyma od nas zlecenie prowadzenia fanpage nie jest wcale takie łatwe. Jeśli Ci się udało, to już połowa sukcesu. Po zleceniu prowadzenia strony na FB i podpasaniu umowy do ustalenia ostatecznego contentu jest mnóstwo rzeczy. Wszystko to, co jest dla Ciebie ważne, powinno zostać uwzględnione w planie działania. Kiedy to się już stanie, zaakceptujesz konspekt, możesz podpisać umowę. Pamiętaj, że masz wpływ na wszystkie treści, które zostaną umieszczone w social mediach. Masz pełną kontrolę nad działaniami na fanpage.

zlecenie prowadzenia profilu fanpage na Facebooku

Strategia działania w social mediach

Agencja czy osoba, którą wybrałeś do prowadzenia strony fanpage na Facebooku musi przygotować dla Ciebie strategię, o której wspomnieliśmy wyżej. To nic innego, jak działania, które będą podejmowane na fanpage, na podstawie zbieranych informacji. Ważne jest to, aby ta strategia była modyfikowana i dostosowywana do warunków i efektów jakie osiągane są na bieżąco. To jest kluczowe, aby generować raporty i sprawdzać jaki efekt przynosi ustalona kampania i co należy zmienić, poprawić, aby efekty było jak najlepsze. Uzyskanie zadowalającego efektu wymaga wiele pracy, dlatego w pierwszym etapie "poznawania się" należy poświęcić dużo czasu, aby ostateczny efekt był zadowalający, a przyszła współpraca odbywała się już na zasadzie krótkich informacji zwrotnych.

Na strategię działania składają się między innymi:

  • angażujące wpisy,
  • wpisy promujące firmę,
  • treści budujące zaangażowanie użytkowników,
  • grafika, która będzie współgrała z treścią,
  • publikowanie treści w czasie, znanym obserwatorom strony fanpage
  • analiza statystyczna profilu
  • analiza gustów i zachowań odbiorców
  • obsługa reklam

 

Taki schemat działania jest bardzo istotny i potrzebny. Pamiętaj, że musi być modyfikowany w zależności od sytuacji, która dzieje się codziennie na fanpage. Monitorowanie komentarzy i wiadomości, które spływają i odpowiadanie użytkownikom jest kluczowe. To buduje zaufanie do naszej marki. Ważnym elementem jest też doświadczenie w obsłudze reklam i analiza danych. Idealnym rozwiązaniem jest, gdy mamy tak zaufany team, gdzie możemy przekazać budżet i nie angażować się w każdą złotówkę wydaną na reklamę - ile kosztuje reklama na Facebooku.

Trwała współpraca przynosi najlepsze efekty

Dobry wybór skutecznej agencji social media to podstawa. Pamiętaj, że dobrze prowadzony profil fanpage na Facebooku, to dobrze postrzegana marka w internecie, a przecież wiadomo, że aby zaistnieć na dużą skalę Twoja firma musi być widoczna w sieci, dlatego też zleć prowadzenie swojego profilu firmowego fanpage z głową.