Niedawno pisaliśmy o niezwykle ważnej kwestii w ramach prowadzenia strony firmowej fanpage na Facebooku, mianowicie jaka jest cena reklamy na Facebooku? Dzisiaj natomiast poruszamy kolejny, bardzo ważny dla wielu przedsiębiorców i właścicieli firm temat - ile kosztuje prowadzenie facebooka, twitter linkedin? Oferta na prowadzenie fanpage zależy od wielu czynników, które poniżej postaramy się wyjaśnić. Niestety wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy ze złożoności całego procesu tworzenia profilu i nadania mu odpowiedniego kierunku poprzez różne działania, które są skuteczne - ale wymagają pełnego zaufania do agencji reklamowej. Takie zaufanie trzeba mieć również przy usłudze na pozycjonowanie stron.

Kryteria wyceny prowadzenia profilu na facebooku?

Fanpage na Facebooku w dzisiejszych czasach postrzegany jest przez użytkowników jako wizytówka firmy. Nie zawsze jednak w natłoku obowiązków znajdujemy czas na prowadzenie strony. W takiej sytuacji opiekę nad fanpage'm możemy zlecić firmie, która profesjonalnie zajmie się budowaniem wizerunku naszej marki na Facebooku. Zastanawiacie się zapewne – ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, pomimo że każda firma ma w swojej ofercie stały cennik netto. Oferta zawsze będzie dopasowana do ostatecznych potrzeb klienta i możliwości reklamowych. Rozliczanie zazwyczaj odbywa się miesięcznie. Oto co najczęściej wpływa na cenę prowadzenia profilu w mediach społecznościowych :

Pomysł, czyli strategia na prowadzenie fanpage

Bez strategii nawet tej podstawowej prowadzenie fanpage będzie chaotyczne i bez spójności. Najgorsze co można "wyrządzić" swojemu profilowi, to oddanie go kilku pracownikom którzy mają pisać nowinki na tablicy bez ładu i składu, często popełniając podstawowe błędy (używanie zdjęć bez licencji, brak oznaczeń, treści niezgodne z regulaminem fb). Strategia nie jest trudna do opanowania, jednak trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

  • do kogo kieruje mój produkt/usługę - w zależności co chcemy pokazać lub sprzedać, będziemy kierowali się innymi zasadami przy tworzeniu treści i grafiki. Tu trzeba pogodzić chęć dotarcia do klienta i sprzedania mu produktu z ogólna zasadą prowadzenia profilu. Czasem lepiej znaleźć małą grupę docelową i mocno ją ze sobą związać, niż polegać na tysiącach fanów, którzy są na profilu z przypadku i nie stanowią żadnego motoru sprzedażowego, ani nawet promującego fanpage poprzez komentowanie i udostępnianie. Określona grupa docelowa facebook to również informacja potrzebna do tworzenia w przyszłości kampanii reklamowych.
  • jaki mam nadrzędny cel prowadzenia profilu - tu chodzi już o idee. Tak, tak... idea musi iść z nami łeb w łeb i towarzyszyć nam każdego dnia. Odpowie na pytanie: po co to robię, co chcę uzyskać. Wasz profil może mieć charakter sprzedażowy (każdy post jest ofertą) lub informacyjny (zamieszczamy treści z bloga, dzielimy się wiedzą z branży, ważnymi wydarzeniami). Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest połączyć dwie metody i stosować je naprzemiennie oraz zdobyć się na wysłuchanie swoich odbiorców, a nie ślepo dążyć tylko do własnych celów i realizacji założeń, które nie mają odzwierciedlenia w rynku. Facebook nie lubi monotonii w treściach, dlatego warto zamieszczać materiał każdego rodzaju (linki, zdjęcia, galerie, filmy).
  • jakie treści będę pisać, żeby zachęcić do aktywności - wszystko zależy od grupy docelowej. Jeżeli oferta dotyczy produktów 60+ - wypowiedzi będą bardziej stonowane, bez nadmiernej ilości emotikon oraz pisane językiem płynnym, nie skrótowym. Do młodzieży prędzej napiszemy "siemano!" i okrasimy to emoji, będziemy mogli używać slangu odpowiedniego dla grupy wiekowej. Odpowiednie przygotowanie strategii pod grupę docelową daje nam większą szansę na zdobywanie dużego zainteresowania, aktywności w komentowaniu i udostępnianiu. Trafienie do potencjalnych klientów to klucz do sukcesu!

Jak często trzeba publikować posty

Ilość postów w miesiącu to ważny element wyceny prowadzenia fanpage, ponieważ jest wyznacznikiem tego ile trzeba się napracować miesięcznie. Czy da się to wycenić? Teoretycznie tak. Inną ofertę otrzyma duża firma informacyjna, gdzie ilość postów w ciągu dnia przekracza kilkanaście sztuk, a podczas ważnych i nieoczekiwanych wydarzeń ta ilość znacznie rośnie. Inna cena obowiązuje profil, gdzie tematem przewodnim jest sprzedaż pieców na ekogroszek. Tu nadgorliwość i postowanie 3 razy w ciągu dnia o informacjach technicznych nie jest wskazana. Często zdarza się branża, która ma sezonowe formy aktywności: eventy, stoki narciarskie, ogólnopolskie targi. W miesiącach, kiedy nic się nie dzieje wystarczy dawać o sobie znać, natomiast w czasie gorących miesięcy dla branży kiedy trwają przygotowania - nadrabia się ilość publikacji o kilka razy w skali miesiąca. Co innego, gdy klient ma dwa konta lub więcej - tu również wycena podlega indywidualnemu obliczeniu ostatecznej ceny. Prawda, że wycena na prowadzenie profilu nie jest prosta?

ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku

Rozpoznawalność firmy w mediach społecznościowych

Jak się wyróżnić w takim tłumie? Prowadzenie fanpage to wcale nie jest taka prosta sprawa. Na zdjęciach słodkich kotków długo nie pociągniemy! Dobrze tak poprowadzić markę, żeby osoby interesujące się tematem już po zobaczeniu naszego profilu mogły łatwo rozpoznać nazwę firmy. Takimi przykładami są marki: Inpost, Ikea, Volvo. Konieczne jest wyprowadzenie marki do stanu rozpoznawalności, zadbania o jego wizualną stronę oraz badania reakcji grupy docelowej. Część firm (sieci sprzedaży, korporacji) ma z góry nałożoną paletę barw, ogólny content, inne zaś muszą zaczynać od "0". Ważne, żeby profil był spójny z logo i stroną firmy. Ilość celów jakie będziemy mieli na liście wpływa prowadzenie fanpage. Wiesz, że w Polsce aż 15 milionów osób korzysta z Facebooka? Wizytówka na portalu społecznościowym to świetny sposób na pozyskanie nowych klientów, a odpowiednie działania pozwolą na przyciągnięcie uwagi.

Reklama dźwignią handlu

Tworzenie reklam ma duże znaczenie na ofertę cenową . Reklama, reklamie nie równa. W pierwszej kolejności musisz znać odpowiedź na pytania:

  • co chcę reklamować, jaki mam cel
  • jak często i ile mam na to pieniędzy
  • zależy mi na sprzedaży, czy wole jednak powiększać liczbę fanów i znajomości marki
  • do reklamy potrzebuje materiałów filmowych, a może wystarczą zdjęcia
  • czy dostarczę materiały w dobrej jakości do stworzenia reklamy, czy agencja reklamowa ma je stworzyć od postaw

Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań, a Twój biznes opiera się na lokalnej promocji, to możesz wybrać ofertę z gotowych szablonów - prowadzenie fanpage cennik. Warto pamiętać, że zawsze możesz zastosować reklamy dodatkowe, które podniosą pozycję marki w internecie. Warto zainteresować się ofertą na pozycjonowanie stron, reklamy google ads oraz założenie konta na twitter linkedin. Precyzyjna reklama dotrze do osób zainteresowanych Twoją marką. Fan to potencjalny klient, który może generować zyski, warto więc zadbać, aby już pierwsze wrażenie oddawało jakość i wyjątkowość marki nad konkurencją. Kiedy zobaczysz jak prężnie rozwija się Twój biznes dzięki społecznym środkom przekazu jakim są social media, z pewnością uznasz, że jest to trafna inwestycja. 

Dodatkowe usługi

Media społecznościowe cały czas się rozwijają, stawiając nowe usługi i możliwości do oceny użytkowników. Cena miesięcznie za prowadzenie fanpage będzie zależała również od takich usług jak wprowadzenie bota, który będzie rozmawiał z odbiorcami, moderowanie komentarzy, tworzenie materiałów filmowych i graficznych, aktywne-osobiste uczestnictwo w wydarzeniach i fotorelacje, spotkania organizacyjne, praca 24h na dobę.

Oddaj się w ręce agencji marketingowej

Oddając swój fanpage w ręce profesjonalistów możesz być pewny, że Twoja strona będzie zawsze aktualna, a wizerunek Twojej marki w mediach społecznościowych pozostawi dobre wrażenie. Koszt profesjonalnego prowadzenia fanpage może obejmować w zależności od wybranego przez klienta pakietu - stworzenie nowej lub optymalizacje już istniejącej strony, atrakcyjne i tematyczne wpisy, licencje na użyte materiały graficzne, autorski i unikatowy opis do postu, pozyskiwanie fanów, wyszukiwanie i publikacja ciekawostek branżowych, obsługa jednostek reklamowych, Konto Facebook Business Menager, opiekuna fanpage czy remarketing. Sam wybierz pakiet odpowiedni dla swojej firmy lub skontaktuj się z nami, pomożemy! Inwestując w fanpage możesz jedynie zyskać.

Jeżeli interesuje Cię zagadnienie czy opłaca się zlecenie prowadzenia profilu firmowego Fanpage na Facebooku, zachęcamy do przeglądnięcia artykułu na ten temat. Warto śledzić nasza stronę - być może pojawi się tam zapotrzebowanie na prowadzenie fanpage praca.

 

Jesteś zawiedziony, bo nie ptrzymałeś konkretnej odpowiedzi co do oferty cenowej prowadzenia fanpage? Jeżeli jednak przeczytałeś ten artykuł, wiesz już że chcąc zawojować media społecznościowe Twoje zamiary należy wycenić indywidualnie! Jeżeli jednak szukasz konkretów, to odsyłamy Cię na nasza stronę 48media

cena obsługi strony fanpage na FB