Reakcje Facebook są nam wszystkim dobrze znane i z pewnością używane przez większość użytkowników na całym świecie. Nie raz zdarzyło Wam się zapewne brać udział w zabawach na fp, na których za pomocą reakcji oddawaliście głos na swój typ. Według twórcy popularnego serwisu społecznościowego reakcje Facebook miały mieć zupełnie inne zastosowanie, aniżeli używanie ich przez użytkowników do zabaw w głosowanie live.

Facebook zbiera informacje o użytkownikach serwisu, nawet nie mamy pojęcia jakie fakty z naszego życia są używane w celach dotarcia reklamą do odpowiedniej grupy ludzi, więcej na ten temat w artykule. Reakcje Facebook według Marka Zuckerberg’a miały być informacją na temat odczuć użytkowników wobec poszczególnych postów. Rozszerzenie popularnego Lubię to! o nowe reakcje Facebook nie dały oczekiwanych rezultatów, według badań firmy Quintly, która zajmuje się analityką społecznościową popularny kciuk Lubię to! (76,4%) zdominował pozostałe reakcje, które stanowią zaledwie 2,4% działań użytkowników przy postach w serwisie Facebook (udostępnienia 14%, komentarze 7,2%).

Dlaczego używanie reakcji Facebook w celach głosowania nie spodobało się twórcy? Nowa funkcja nie tyle nie sprostała oczekiwaniom i nie spełniła swojej funkcji, ale cel w jakim zostaje wykorzystywana w postach całkowicie zaburza statystyki i nie pozwala na realną ocenę odczuć użytkowników serwisu Facebook. W związku z nadużyciami reakcji Facebook w regulaminie serwisu społecznościowego Facebook od pewnego czasu możemy zobaczyć wzmiankę, w której dowiemy się w jakich celach nie można korzystać z nowej funkcji, w tym do głosowania na żywo. Nie zastosowanie się do regulaminu niesie za sobą niemiły skutek jakim jest usunięcie naszego fanpage’a z serwisu Facebook.