Facebook nieustannie się rozwija, przedstawia nowe rozwiązania miliardom użytkowników na całym świecie. Jakie przesłanie niesie za sobą rozbudowanie funkcjonalności grup na Fb? „Wspieramy ludzi w budowaniu wspólnoty i łączeniu świata ze sobą” - tak brzmi nowa misja Facebooka, którą Mark Zuckerberg przedstawił podczas Facebook Community Summit.

Twórca Facebooka podczas spotkania z administratorami największych grup w USA wyjaśnił, że zmiany w grupach Facebooka są efektem nowej misji jaką ma kierować się najpopularniejszy serwis społecznościowy. Według Zuckerberg’a nadanie grupom funkcjonalności, które dotychczas posiadały fanpage’e efektywnie pomoże ludziom łączyć się w bliższe społeczności i aby użytkownicy mogli poczuć się wspólnotą. W przemówieniu podkreślił także, że zmiany w grupach Facebooka pomogą w pełnieniu nowej misji bo grupy pomimo utrudnień z jakimi zmagali się ich administratorzy, dotychczas rozwijały się aktywnie i łączyły ludzi bardziej aniżeli fanpage’e tworzone przez PR-owców.

 

Jakie zmiany w funkcjonalności grup wprowadza facebook?

- Administratorzy grup na Fb po wprowadzeniu wszystkich zmian będą mieli możliwość analizowania statystyk grupy, którą zarządzają. Za pomocą statystyk administratorzy grup na Fb będą mogli sprawniej zarządzać grupą i będą bardziej zorientowani w tematach liczby komentarzy, wpisów, reakcji, a także nowych członków oraz aktywności obecnych.

- Dodawanie nowych członków to żmudny proces, stąd Facebook ułatwia życie administratorom. Opcja filtrowania próśb oraz możliwość samoczynnej akceptacji wedle różnych kryteriów jest dużym krokiem naprzód w usprawnieniu monotonnego procesu dodawania nowych członków.

- Reklama i spam na grupach Fb to plaga, a wychwycenie i usunięcie całej zawartości, którą zamieścili na grupach dotychczas były ciężkim kawałkiem chleba dla administratorów Facebooka. Facebook wprowadza korzystne zmiany, reklama i spam na grupach Fb znikną za pomocą kilku kliknięć! Administrator będzie miał możliwość w jednym oknie zablokowania uciążliwego członka, usunięcia wybranych bądź wszystkich aktywności spamera.

- Planowanie postów na grupach? Facebook daje administratorom ogrom narzędzi do sprawnego łączenia społeczności poprze rozwój grup. Dotychczas planowanie postów na grupach dotyczyło fp, dziś administratorzy mogą wygodnie zorganizować dodawanie postów z wyprzedzeniem co dodatkowo oszczędzi ich czas i wszyscy szczęśliwi. ;)

- Rekomendowanie grup to ostatnia, a zarazem testowa pozycja, którą Mark Zuckerberg przedstawił podczas dwudniowej konferencji w Chicago. Łączenie poprzez zbliżony profil, bądź tematykę? Dokładnie tak, rekomendowanie grup pozwoli członkom na wgląd do grup o podobnych profilach.