Millenialsi określani jako generacja Y to osoby urodzone po 1980 roku do około 2000 roku, które w dobie Internetu, mediów społecznościowych i smarfonów stały się pierwszym w pełni globalnym pokoleniem. Nowa generacja konsumentów jest nastawiona na rozwój i skupiona na sobie, ciężko jest więc sprostać oczekiwaniom społeczeństwa, które nieustannie podnosi poprzeczkę i stało się odporne na reklamy.

Nową generacje często odbieraną jako egoistyczną i roszczeniową, ze smartfonem będącym przedłużeniem ręki warto poznawać bo właśnie ta grupa stanowiąca 11 mln Polaków może przyczynić się do wypromowania naszej marki. Masowe fale modnych przyzwyczajeń również są zasługą pokolenia Y, to oni kształtują trendy i to ich uwagę powinniśmy skupić jako marketerzy chcąc osiągnąć sukces.

Co warto wiedzieć o millenialsach?

To społeczeństwo, którego credo opiera się na samodoskonaleniu, egoistycznym pięciu się po szczeblach własnych sukcesów, patrzeniu na świat przez pryzmat indywidualnej jednostki. Pokolenie Y to tolerancyjni hedoniści, ceniący stosunki przyjacielskie i biegnący za własnymi marzeniami. Ważnym aspektem jest promowanie własnej osoby, popularność, nadążanie za modą i bycie na topie. To nowy model młodego pokolenia, cynicznego, nie bojącego się wyzwań, które większość swojego czasu spędza online.

Jak dotrzeć do pokolenia Y?

- Social media jako główny przekaźnik. Generacja Y jest nieustannie podpięta do Internetu, głównym źródłem informacji jakimi się żywią są media społecznościowe.

- Społeczeństwo smarfonów, to narzędzie, które pozwala im być wciąż na bieżąco, komunikować się, w łatwy i szybki sposób dokonywać płatności, a ponadto jest źródłem rozrywki.

- Szyć na miarę potrzeb w oparciu o styl życia, dla millenialsów pieniądz nie ma aż tak dużego znaczenia, ważne jest, aby ich praca nie kolidowała z życiem osobistym i pozwalała na samorealizację. Struktura życia zupełnie się zmieniła, młodzi nie czują potrzeby posiadania, chętnie korzystają z prostych rozwiązań jakimi są Uber, wypożyczalnie rowerów miejskich czy wynajmowanie mieszkania.

- Wzbudzanie zaufania, millenialsi identyfikują się z markami, lubią dużo wiedzieć na temat produktów i ich wykonania.

VIDEO kluczem do sukcesu!

Wszelkie graficzne formy i klipy video są przez millenialsów odbierane pozytywnie, przykuwają ich uwagę i stają się idealnym przekaźnikiem skutecznego docierania do pokolenia Y. Raport opublikowany w formie infografiki przez nowojorską firmę DEFY Media, przedstawia nawyki konsumpcji mediów według, którego 48 % twierdzi, że nie może żyć bez mediów społecznościowych, a aż 67% nie potrafi obejść się bez YouTube’a.

Dlaczego millenialsi oglądają video?

- 77% zabija nudę

- 63% stara się być na bieżąco w świecie mody, sportu i celebrytów

- 61% odpręża się i odstresowuje

- 60% chce być na bieżąco z najnowszymi filmami i wydarzeniami

- 58% spędza w ten sposób czas z rodziną

- 57% dla polepszenia nastroju

- 47% uczy się jak coś zrobić

- 44% aby zasnąć

- 33% dla dźwięku w tle

- 25% by zyskać energię i pobudzić się