Jakie media społecznościowe warto prowadzić w 2022 roku? Top 6 social mediów

Social media na stałe zagościły w naszym życiu. Po sukcesie Facebooka kolejni twórcy próbują stworzyć innowacyjną platformę, która w podobny sposób zawojuje świat. Coraz więcej nowych aplikacji dociera do użytkowników, proponując pogrupowanie pod kątem zainteresowania czy dotarcie do innych osób na całym świecie. Które rozwiązania są warte wdrożenia? Jakie media społecznościowe są na topie? I jakie z nich warto wprowadzić w swoim biznesie, organizacji czy marce osobistej?

1. YouTube – filmowe źródło kontaktu

Jedno z pierwszych mediów społecznościowych, które jest dostępne od 2005 roku. Początkowo służyło do oglądania filmików wstawianych przez nieznanych użytkowników. Z czasem pojawiły się pierwsze znane osobowości, stwarzając własny zawód, jakim jest youtuber. Od kilku lat coraz częściej medium to wychodzi naprzeciw biznesowi. Zarówno w formie wideo, czyli wszelkie webinary, filmy szkoleniowe, ujęcia z życia firmy, jak i na żywo, czyli wszelkie live’y, to dobre sposoby na pozyskiwanie nowych klientów. Ponadto internetowe wyszukiwania stawiają na format wideo, co można wykorzystać m.in. poprze zYouTube’a.

2. Facebook – socialmediowy must have

Bez Facebooka wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Obecnie medium oferuje wiele sposobów kontaktowania się z użytkownikami. Jeśli więc chcesz rozpromować swój biznes, organizację czy markę osobistą, koniecznie korzystaj z Facebooka. Fanpage, grupy dyskusyjne, konta użytkowników, stories, kontakt przez messengera formaty reklamowe – na te wszystkie sposoby jesteś w stanie dotrzeć z promocjami, rabatami, nowościami czy kampaniami reklamowymi do szerokiego grona odbiorców. Część z przedsiębiorstw, szczególnie nowo powstających, rezygnuje z zakładania strony internetowej, właśnie na rzecz Facebooka. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawie założenia fanpage’a, przeczytaj: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/241/facebook-jak-zalozyc-fan-page-na-facebooku-dla-swojego-bloga

3. LinkedIn – biznesowy Facebook?

Najpierw LinkedIn służył poszukiwaniu pracy i nawiązywaniu kontaktów biznesowych. I nadal tak jest – to ciekawe i bardzo dobre źródło szybkiego zapoznawania się z potencjalnymi partnerami lub klientami w biznesie. Z czasem dodano, idąc śladem Facebooka, możliwość prowadzenia fanpage’y nazywanych stronami firmy. Jeśli więc masz swoją markę, koniecznie działaj na LinkedInie. Tam nie tylko przedstawisz działalność firmy, pokażesz flow ekipy, lecz także możesz bezpośrednio dotrzeć do zainteresowanych osób.

4. Instagram – estetyczna strona marki

Drugim najchętniej wybieranym medium społecznościowych w przypadku firm, organizacji czy marek osobistych, jest Instagram. Kanał ten promuje głównie zdjęcia, dzięki czemu możesz zainteresować użytkowników pięknymi wizualnie fotografiami, grafikami, a od jakiegoś czasu także formami filmowymi. Jeśli nie wiesz, jak przyciągnąć większą liczbę followersów, przeczytaj: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/260/jak-uzywac-instagrama-i-przyciagac-followersow.

5. TikTok – fenomen nie tylko dla młodych

Krótkie filmiki, prosty montaż, skoczna muzyka i gotowe. W tak banalny sposób na TikToku każdy może być filmowcem, montażystą i dyrektorem artystycznym. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie ma opcji, aby pokazać twój biznes w formie filmowej, wciągnij się w świat TikToka. Sprawdź, jakie akurat challenge są na topie, podpatrz, czy twoja bezpośrednia konkurencja już tam jest, znajdź pomysł i działaj.

6. Twitter – krótko, zwięźle i na temat

Najtrudniejszy, bo najbardziej zwięzły z mediów społecznościowych. Jednak nawet i tam da się znaleźć przyszłych odbiorców. W przypadku niektórych marek może być to dość trudne, jednak w przypadku budowania marki osobistej, dostarczania informacji czy edukowania klientów – Twitter to dobre miejsce na takiego rodzaju działania.