Nie ma żadnej wątpliwości. Facebook, a raczej jego użytkownicy pokochali opcję panoramicznych 360-stopniowych zdjęć. Wrzucanie fotek, które facebookowicz może "przewijać" staje się również i w naszym kraju coraz bardziej popularne, jednakże dość niedostępne (by zrobić zdjęcie 360 potrzeba było odpowiedniej technologi aparatu, bądź zabawy w programach typu DesignBold").

  


360photo

Grafika: facebook360.fb.com

Pewnie dlatego Facebook poszedł dalej.

W tym miejscu pojawia sie kolejna nowość. Administratorzy stron fanpage jeszcze nie "ochłonęli" po możliwości wrzucania filmików jako cover photo (nota bene niektórzy dalej takiej opcji nie mają), a już na horyzoncie pojawia się nowa funkcjonalność. Właściwie dostępna od środy (23 sierpnia).  Będzie nią wspomniane wyżej cover photo z panoramicznym widokiem. Opcja dostępna jest z poziomu apki Facebooka na obydwu popularnych platformach - czyli Android i iOS. Samo zdjęcie powinniśmy być w stanie wykonać za pomocą Facebook Camera - funkcji dostępnej w powyższej aplikacji.

Nowość - będąca na etapie "raczkowania" prawdopodobnie na chwilę obecną, dostępna jest tylko dla profili osobowych. Fanpage’y zapewne muszą na razie obejść się smakiem, podejrzewa się jednak, że to kwestia najbliższych dni by i strony FP mogły zanurzyć się w nowych trendach.

Więcej info i źródło:
https://facebook360.fb.com/360-photos/
http://mashable.com/2017/08/23/samsung-galaxy-note-8-apple-iphone-roast/