Mark Zuckerberg ze swoim zespołem nieustannie stara się połączyć użytkowników ułatwiając im komunikację. Wcześniej pisaliśmy o nowych funkcjonalnościach Grup, które miały na celu usprawnienie działań ich administratorom. Kolejną opcją ma być tworzenie Grup przez Strony, dzięki którym właściciele stron będą mogli w łatwy sposób stworzyć miejsce do dyskusji dla wszystkich swoich fanów.

Grupy są ważną częścią świata social media, nie tylko łączą społeczność Facebook’a na podstawie wspólnych zainteresowań, ale także są bazą wiedzy i opinii innych członków. Tworzenie Grup bezpośrednio przez strony pozwoli uniknąć ich właścicielom angażowania prywatnego profilu w działania strony, dla której potencjalnie tworzona jest Grupa. Tym samym właściciele nie będą kojarzeni bezpośrednio ze swoimi markami oddzielając życie osobiste od kariery. Kolejnym planem jest stworzenie oficjalnych Grup, co pomoże uniknąć ich powielania.

Facebook da możliwość bezpośredniego kontaktu osób publicznych, artystów, marek ze społeczeństwem, co pozwoli na skuteczne określenie potrzeb konsumentów. Grupy w dużej mierze stały się również społecznościami łączącymi w obliczu problemów. Facebook nieustannie ulepsza możliwości kontaktu międzyludzkiego w świecie wirtualnym ułatwiając nam komunikację i zachęcając do korzystania z najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Czy wirtualność jest w stanie zastąpić nam rzeczywisty kontakt z drugim człowiekiem? ;)