Emotikony na Fb to nic innego jak wirtualna emocjonalność w formie kolorowych obrazków zrodzonych w Japonii, gdzie ciągi znaków zostały zastąpione pionowymi graficznymi odpowiednikami. Emotikony na Fb znajdziemy również pod określeniem emoji. 

Istnieją dwie teorie na temat pochodzenia słowa emotikon, obydwie odnoszą się do połączenia angielskich słów: emotion i console czyli wyrażanie emocji za pomocą konsoli, druga wersja to emotion i icon, dość niezrozumiała teoria biorąc pod uwagę, że w początkowej wersji emoji były wyłącznie ciągiem znaków. 

 

 

W dzisiejszych czasach używanie emoji facebook jest na porządku dziennym, dzięki nim komunikacja staje się bardziej rzeczywista. Dodawanie graficznych odpowiedników uczuć stało się tak oczywiste, że wiadomości nie zawierające chociaż jednej emotikony na Facebook'u są ciężkie do zinterpretowania, suche i pełne wątpliwości dla odbiorcy. Standardowym emoji facebook w aplikacji Messenger jest like czyli kciuk skierowany w górę, który umieszczony jest w prawym dolnym rogu konwersacji. Wielkosć emoji facebook w komunikatorze zależy od tego jak długo przytrzymamy na niej palec. Wedle uzania Messanger daje nam możliwość zmiany emoji facebook na jedną z dostępnych emotikon, którą używamy najczęściej, a ponadto wysłanie serca czy balonika tworzy "magiczną kurtynę" w okienku konwersacji. ;)

 

Emotikony na fp są pogrupowane wedle kategorii, aby ułatwić użytkownikowi znalezienie interesującej go emoji. Mamy do wyboru dziewięć rodzajów emotikon: Ostatnio wysłane, Uśmiechy i ludzie, Zwierzeta i natura, Jedzenie i napoje, Zajęcia, Podróże i miejsca, Obiekty, Symbole oraz Flagi. Emotikony na fp możemy tworzyć wpisując odpowiedniki w formie kodu będącego ciągiem znaków. Z emoji możemy korzystać nie tylko w wiadomościach, ale również w postach i komentarzach. Podczas edycji postów na fp emoji musimy wpisywać w formie kodu, bądź wklejać gotowe odpowiedniki graficzne, które możecie znaleźć na stronie.

 

Niektóre emotikony na fanpage'ach są znacznie częściej używane aniżeli reszta. Przedstawiamy subiektywny ranking emoji według kategorii:

Emocje: 😂😭

Uczucia: 😍😘❤

Pogoda: 🌞🌈😎

Jedzenie: 🍴🍉🍻

Rozrywka: 🎬🎧🎯

Inne: 📌📱📧🔎