Emotikony facebook to nowa moda w kampaniach marketingowych największych światowych marek. Każdy z nas używa emotikony facebook w codziennym życiu, stąd PR-owcy kierując się falą facebookowej mody postanowili w swoich kampaniach wykorzystać emotki jako międzynarodowy język komunikacji z użytkownikami social media.

Skąd potencjał emoji facebook w reklamie?

Emoji facebook służy nam do komunikacji, pomaga wyrażać uczucia, zainteresowania, szybko odpowiadać bez użycia słów. Dodatkowo graficzna forma przekazu w naszych oczach jest znacznie szybciej odbierana aniżeli tekst, emoji ociepla treść i pozwala na wizualizacje naszych myśli. Jeśli emotikony fb są tak bliskie użytkownikom mediów społecznościowych, dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać tej formy komunikacji wobec potencjalnych klientów? Chcemy, aby nasza marka była rozpoznawalna i lubiana, warto zatem iść z duchem czasu i wdrożyć do swojej kampanii marketingowej emoji facebook .

Firma Emogi z USA specjalizująca się w emotikonach opublikowała 2016 emoji report, z którego możemy wyciągnąć wiele wniosków na temat satysfakcji społeczeństwa dotyczącej emotikon. Z raportu wynika, że ponad 9/10 użytkowników Internetu korzysta z tej formy komunikacji, a kobiety znacznie częściej używają emotikon niż mężczyźni (taka nasza kobieca mentalność). ;) Dodatkowo możemy dowiedzieć się, że regularne stosowanie poszczególnych emotikon może sprawić, że nasza marka zacznie być kojarzona z powielanym w kampaniach emoji facebook.

Inspiracją do kampanii marketingowych z użyciem emotikony facebook mogą być działania największych światowych marek, które w swoich reklamach, na billboardach, na fp czy w innych mediach społecznościowych porozumiewają się z klientami za pomocą powszechnego języka emoji facebook. Ze znanych marek, które poszły z duchem czasu możemy wymienić Pepsi, Oreo, Durex, WWF, Dove, Starbucks czy McDonald. Celebryci również nie pozostają w tyle w temacie emoji w swoich postach w mediach społecznościowych.  

Zobacz kampanie z wykorzystaniem emoji:

-Pepsi

-WWF

-Domino's

-Durex

-Norwegian Airlines

Emoji stało się tak popularne, że na ekrany kin wejdzie film animowany "The Emoji Movie in 3D"! Premiera bajki na świecie pojawi się na wielkim ekranie już 27 lipca, a w Polsce film obejrzymy dopiero 13 października 2017 roku.