Na Facebooku pojawiła się nowa tęczowa emotka Pride, w spolszczonej wersji Duma. Twórca najpopularniejszego serwisu społecznościowego Mark Zuckerberg w poście na swoim profilu wspiera równość wyjaśniając, że tęczowa emotka powstała dla uczczenia miesiąca dumy w USA czyli „pride month”.

Czerwiec stał się miesiącem dumy kiedy w 1969 roku w gejowskim pubie Stonewall w Nowym Jorku wybuchły zamieszki w związku z dyskryminacją mniejszości seksualnych, w skutek którego powstał ruch walki o prawa LGBT. Parady Równości i festiwale LGBT organizowane na całym świecie są upamiętnieniem wydarzeń z czerwca 1969.

Fot. Facebook

Tęczowa flaga nazwana przez twórców serwisu Facebook Duma zyskała sporą popularność wśród użytkowników książki twarzy. Tęczowa flaga dostępna jest w postach, jak i w komentarzach, dodatkowo Facebook pozwala na stworzenie tęczowej ramki dla naszego zdjęcia oraz używanie nowych tęczowych naklejek. Wieść o nowej reakcji Duma w serwisie Facebook rozniosła się bardzo szybko, głośno było o niej nie tylko w najpopularniejszym serwisie społecznościowym, media momentalnie podłapały temat o reakcji, którą jest tęczowa flaga wspierająca równość.

 

Tęczowe polubienie nie pojawiło się na Waszych kontach? W bardzo prosty sposób możecie dodać reakcję Duma do swojego profilu w serwisie Facebook. Wystarczy, że polubicie fanpage, a tęczowe polubienie pojawi się na waszych kontach.