Facebook ciągle dostarcza nam nowych aktualizacji, z którymi często trudno się zgodzić. Jednak aktualizacja pozwalająca nadać "dak mode", czyli ciemny motyw Messengera wyjątkowo przypadła Wam do gustu. Jak się okazuje większość użytkowników Facebooka do komunikacji wykorzystuje aplikację Messenger i wiele z nich czekało na możliwość prostej zmiany tła na tryb ciemny. Dark mode Facebook jest na topie. Chcesz go mieć?

 

 

Jak zainstalować Messengera?

Jeszcze rok temu, żeby nadać ciemny motyw dla Messengera należało instalować dodatkowe programy jak "Mauf" lub wysłać Emoi 🌙. Sam początek również był jak zwykle trudny, gdyż nowe ustawienia Messengera nie były dostępne dla wszystkich. Obecnie nie ma już problemu ze zmianą i czarny messenger jest dostępny dla każdego, kto zainstalował najnowszą aplikację Messenger Facebook. Jak więc zmienić białe tło na tryb ciemny? To bardzo proste i wcale nie trzeba wchodzić do ustawień.

Jeżeli jeszcze nie masz komunikatora Messenger to:

  • zainstaluj go wchodząc na sklep odpowiedni dla systemu Twojego telefonu
  • odszukaj na pulpicie ikonę Messengera
  • po kliknięciu w nią zintegruj aplikację z Twoim profilem na Facebook (zostaniesz o to automatycznie zapytany)
  • przeczytaj uważnie informację dotyczące "przejęcia kontroli" Messengera nad niektórymi danymi z telefonu

 

 instalacja messengera

 

Jak zmienić kolor messengera na czarny?

Teraz wystarczy wejść na Messengera i klikając na suwak "Tryb ciemny" dowolnie go zmieniać.

Brawo! Tak właśnie zmienia się ciemny motyw messenger na swoim telefonie 💪

 

Pamiętaj!

Chcesz założyć Facebook Messengera jednak nie masz aktywnego profilu na portalu Facebook? Niestety, nie będziesz mógł korzystać z komunikatora (dotyczy to nowych użytkowników). Do tej pory można było zainstalować Messengera rejestrując się na podstawie numeru telefonu i konto Facebook nie było potrzebne. Dlatego, jeżeli nie możesz zalogować się na Messengera to znak, musisz założyć konto na FB.

 

Czy jest dostepny tryb ciemny dla całego Facebooka?

Niestety. Na dzień dzisiejszy sam Facebook nie wprowadził tak dużych zmian w wyglądzie, jednak w sieci można odszukać iformację o planowanych zmianach wyglądu. Ma do nich należeć również możliwość wprowadzenia trybu nocnego. Jednak prace trwają na razie tylko dla urządzeń stacjonarnych. Na tę chwilę oficjalne możliwości jakie wychodzą od twórców Facebooka to właśnie ciemny motyw messengera. Są jednak aplikację, które pomogą Wam zmienić tło całego Facebooka. My jednak nic o tym nie wiemy ... ciiiii....